Günlük yaşantımızı kolaylaştıran, iş hayatında verimliliğimizi arttıran ve aktif bir yaşamı destekleyen mobil uygulamalardan sonra, dünyada trend olan mobil uygulamaları da bir araya getirdik. Belki aralarında sizin henüz keşfetmediğiniz uygulamalar da vardır :)

Instagram

Günlük ortalama 60 milyon fotoğrafın paylaşıldığı bir mecra olan Instagram; pratik kullanım ve paylaşım özellikleriyle 300 milyondan fazla kişinin aktif olarak kullandığı bir uygulama. Filtreleri, etiketleri ve fenomenleriyle Instagram, yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak ve paylaşmak için bire bir.

Vine

Dünya çapında adeta bir trend haline dönüşen Vine, videolar oluşturmanıza, paylaşmanıza ve ilginizi çeken kullanıcıları takip etmenize olanak sağlıyor. Tıpkı Twitter gibi kendi fenomenlerini yaratan Vine, Apple Watch ile de uyumlu çalışıyor.

WhatsApp

Yazılı, sesli ve görüntülü mesajlaşma uygulaması WhatsApp, tüm akıllı telefonlarda kullanılabilen bir mobil uygulama. İnternet bağlantınız olduğu sürece kullanabildiğiniz uygulama, SMS ve diğer mesajlaşma servisleri için de iyi bir alternatif.

Pinterest

Pinterest, yeni fikirler keşfetmenize ve beğendiklerinizi tek tıkla saklayabilmenize olanak sağlayan bir mobil pano. Kullanıcı dostu arayüzü ve Aralık 2015 verilerine göre 100 milyon aktif kullanıcısı ile Pinterest, moda, yeme & içme, dekorasyon ve DIY (do it yourself) konularında öncelikli ilham kaynaklarınızdan olacak.

Spotify

Sevdiğiniz müzikleri listeleyebildiğiniz, zevkini beğendiğiniz kullanıcıları takip edebildiğiniz ve beğenilerinize göre yeni sanatçılar keşfedebildiğiniz Spotify; 100 milyonu aşkın kullanıcısıyla Amerika ve Avrupa’nın en popüler müzik dinleme uygulamalarından biri.

TripAdvisor

Seyahat etmekle ilgili merak ettiğiniz birçok bilgiyi bulabileceğiniz bir içerik sitesi olan TripAdvisor, konaklama, yeme-içme ve görülmesi gereken yerler başlıklarıyla seyahatseverlerin ilgisini çekiyor. Apple Watch üzerinden de kullanılabilen TripAdvisor, 75 milyondan fazla değerlendirme içeriğiyle kurulduğu 2000 yılından beri popülerliğini hiç kaybetmeyen seyahat uygulamaları arasında.

Airbnb

Seyahatseverlerin sık sık kullandığı bir diğer uygulama olan Airbnb, ev konforunu hiçbir otelde bulamadığını düşünenler için ideal bir uygulama :) Tercihinize göre bir evin tamamını ya da herhangi bir odasını kiralayabildiğiniz uygulama, kendi evinizin fotoğraflarını çekerek kiralayabilmenize de olanak sağlıyor.

Pocket

Pocket, okumak istediğiniz içeriklere offline olarak ulaşabilmenizi sağlayan, listeler oluşturabildiğiniz ve 150’den fazla uygulamayla entegre kullanabildiğiniz bir mobil uygulama. Yaklaşık 17 milyon kullanıcısı olan Pocket’te, şu ana kadar bir milyardan fazla içerik kaydedilmiş.

Letgo

Elinizden çıkarmak istediğiniz eşyalarınızı yakın çevrenizdeki kişilere kolayca satabilmenizi sağlayan Letgo, moda, dekorasyon, çocuk ve otomobil gibi kategorileriyle binlerce alıcı ve satıcıyı buluşturuyor. Siz de kişisel hesabınızı oluşturduktan sonra, dilediğiniz ürünün fotoğraflarını çektikten sonra detay ve fiyat bilgisiyle birlikte paylaşarak elinizden çıkarabilirsiniz.

Yorumlar0
Onay Bekleyenler0

Okuyucu Yorumları