İş hayatınızı kolaylaştıracak mobil uygulamalar

 

Spordan sağlığa hayatımızın her alanında yanımızda olan mobil uygulamalar, iş hayatında da verimliliği arttırmak için bire bir. Doküman paylaşımından sosyal medya yönetimine kadar, ihtiyaç duyduğunuz tüm verimlilik arttırıcı uygulamaları listemizde bulabilirsiniz.

Evernote

İş planınızı yaparken hatırlatma amaçlı notlara ihtiyaç duyanlardansanız, Evernote tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak cinsten bir uygulama. Aldığınız notları bulutta saklayarak hesabınıza giriş yaptığınız tüm cihazlardan erişiminizi sağlayan Evernote, ses, video ve görüntü ekleme, takviminizle senkron çalışma ve pratik kullanımıyla da oldukça verimli.

Buffer

Facebook Twitter, Google+ ve Linkedin gibi sosyal hesaplarınızdaki aktivitelerinizi düzenlemenize yardımcı bir uygulama olan Buffer, paylaşımlarınızı zamanlamanıza olanak sağlıyor.

Google Drive

Google’ın depolama uygulaması olan Google Drive, yüksek boyutlu dokümanlarınızı her an yanınızda taşıma olanağı sağlıyor. Online olduğunuz anlarda belirli bir doküman üzerinde eşzamanlı çalışmanıza da yardımcı oluyor.

DropBox

Google Drive ile benzer bir mantıkta çalışan DropBox, dokuman paylaşımını fazlasıyla kolaylaştırıyor. Büyük boyutlu görsel, belge ve dokümanlarınızı bir link yardımıyla kolayca paylaşmanızı sağlayan uygulama, tüm cihazlarınızla da uyumlu çalışıyor.

Camscanner

Mobilken scannera ihtiyaç duyduğunuz anlar için geliştirilmiş bir uygulama olan CamScanner, telefonunuzun kamerasıyla dilediğiniz belgeyi scan edebilme olanağı sunuyor. Daha önce çektiğiniz bir fotoğrafı da düzgün bir çerçeve içine alabilmenizi sağlaya uygulama, sık sık scannera ihtiyaç duyanlar için oldukça pratik bir çözüm.

LastPass

Sosyal medya, mail gibi online hesaplarınızda sizin için güvenlik ön plandaysa, LastPass mutlaka kullanmanız gereken mobil uygulamalar arasında yer alıyor. Tüm hesaplarınızın kullanıcı adları ve şifrelerini kaydedip sonrasında belirleyeceğiniz bir LastPass şifresini kullanarak dilediğiniz hesabınıza kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

http://www.istockphoto.com/photo/social-network-gm485922465-38200810?st=4d8a0de

 

SleepCycle

Verimli bir iş hayatının olmazsa olmazlarından biri, sağlıklı ve düzenli bir uyku. Uyku düzeninizi analiz ederek uykunuzun en hafif anında sizi uyandıran ve böylelikle uykunuzu almış şekilde kalkmanızı sağlayan bir alarm olan SleepCycle, verimsiz uykudan şikayetçi olanlar için de vazgeçilmez olacak.

LinkedIn

Çalışanlar için bir sosyal ağ olan LinkedIn; iş dünyasındaki kişilerle tanışmanızı ve iletişim kurmanızı sağlayan bir uygulama. Sektörün önde gelenlerini takip ederek ilham alabileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz LinkedIn, yeni iş fırsatları yakalamanız için de uygun bir mecra.

30/30

Bir zamanlayıcı gibi çalışan 30/30, kendi verimliliğinize göre belirleyeceğiniz aralıklarla mola vermeyi hatırlatan bir mobil uygulama. Örneğin çalışma süresini 50 dakika, molanızı 10 dakika olarak ayarladıysanız; 50 dakika dolduğunda mola vermeniz için uyaran uygulama, 10 dakikanın sonunda da işe dönmenizi hatırlatacak.

Forest

Verimliliğinizi ölçmek için kullanabileceğiniz sevimli bir uygulama olan Forest, performansınızı görsel olarak izleyebilmenizi sağlıyor. 30 dakika boyunca odaklanmış şekilde çalışırsanız ağacınız gelişip çiçek açarken, uygulamayı kapatmanız durumunda ağacınız ölüyor.

Yorumlar0
Onay Bekleyenler0

Okuyucu Yorumları