Nexus 5X ve Nexus 6P isimleriyle duyurulan modellerden ufak olanı yani Nexus 5X’in satış tarihi netleşti.

Zaten ön sipariş sürecinde olan Nexus 5X modeli bakalım ne zaman satışa çıkacak?

Son yıllarda artık Nexus telefonlara oldukça alıştık. İlk etapta geliştirici telefonu şeklinde tanınan Nexus modelleri, daha sonraki yıllarda ise “saf Android” olarak bilinmeye başlandı ve piyasadaki en iyi performansı vaad eden modeller oldu.

Google tarafında bu yıl ilk kez iki Nexus akıllı telefon gördük. Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen etkinlikte Google, LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P modellerini duyurdu. Nexus 6P, üst seviye bir telefon olarak karşımıza çıkarken, LG Nexus 5X modeli ise orta-üst arasında bir konumlandırmaya sahip.

Ön siparişle ABD’de satın alınabilen modelin ne zaman tedarik edileceği, yani ne zaman satışa çıkacağı belli oldu. LG Nexus 5X modeli, 22 Ekim tarihi itibariyle teslim edilmeye başlanacak. Aynı tarihte modeli, teknoloji mağazalarından satın almak da mümkün olacak.

Bu tarih, cihazın Türkiye satış tarihi değil bunu hatırlatmakta fayda var. LG Nexus 5X modeli, 22 Ekim’de ilk etapta ABD’de satışa çıkacak. Takip eden süreç içerisinde modelin ülkemizde de satışa çıkması bekleniyor. Bu model, LG tarafından üretilen üçüncü Nexus olma özelliği taşıyor. LG ise şimdiye kadar ürettiği Nexus modellerini (Nexus 4 ve Nexus 5) ülkemizde satışa çıkarmıştı. LG Nexus 5X’in Türkiye satış fiyatının 1500-1800 TL aralığında olacağını tahmin ediyoruz.

379 Dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak olan LG Nexus 5X modeli, 6 çekirdekli Snapdragon 808 işlemcisi, 2 GB RAM’i ve 12 MP çözünürlüklü kamerasıyla dikkat çekiyor. Model, Nexus 6P’nin aksine 16 GB depolama alanıyla satışa çıkacak.
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0

Okuyucu Yorumları